Mame na kafici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta kuvamo danas

+12
Mama3
Lavita
Animsaj
Jasnica
supermama
brinet
snezana obradovic
veronika
milenaph
Moj bukili
Dragana987
Ocajna Bri
16 posters

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Animsaj 4/3/2013, 12:46

danas sladak kupus sa svinjetinom.mm kuvao ljubi ga zena Laughing

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od milenaph 4/3/2013, 15:44

Juce - pileca supa, punjeno pilece belo ( http://www.coolinarika.com/recept/punjeno-pilece-belo-na-novosadski-nacin/ ), krompir i zelena salata..

Danas - musaka sa kobasicom i kuvanim jajima.. zelena salata.. sveki spremila (mnogo joj hvala, bez poljupca Šta kuvamo danas - Page 7 75718 )
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Ocajna Bri 4/3/2013, 17:21

Milena kako je ispala krem čorba?
Kod nas fileti oslića,"pohovani" u rerni,krompir salata sa kiselim krastavcima i majonezom
i naravno čorbica ovaj put brokoli.
Ocajna Bri
Ocajna Bri
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od snezana obradovic 5/3/2013, 14:51

Pileća supa, zapečena piletina sa šampinjonima u pavlaci, zelena salata i mladi crni luk.
http://skuvajme.com/2012/03/12/zapecena-piletina-u-pavlaci/

Samo sam ja dodala i red slaninice, pa onda zalila neutralnom pavlakom i narendala kačkavalj preko.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Ocajna Bri 5/3/2013, 19:06

Snežo:baš dijetalno Šta kuvamo danas - Page 7 544942
Kod nas špagete,za sutra nemam pojma šta ću ali evo dva dijetalna recepta isprobani,odlični.

Prvi je hleb bez kvasca,to je za vas što kupujete tonus,ovaj je doduše od brašna.
400 gr brašna(bilo koje integralno,raženo,crno,heljda...samo da nije belo),4 dl tople vode,kašičica soli,kesica praška za pecivo i semenke po izboru(kod mene susam,lan,bundeva-golica i suncokret),sve se zameša varjačom i peče na papiru u kalupu za hleb ili u običnoj tepsiji na 180 stepeni 60-80 minuta.Jako je sit,za prvi put pravite bez kalupa,kao malo deblju lepinju, čisto da ocenite koliko mu treba da se ispeče.U kalupu treba duže.Semenke se dodaju po ukusu kod mene odokativno.Smesa je lepljiva i gnjecava da se ne zabrinete.
Mi ga jedemo 4 dana(mm i ja dva obroka dnevno).

Drugi

Salata ili prilog uz neko meso
Kesa obarene boranije(zelene),dve šake kukuruza šećerca,crveni luk seckan na rebarca,za dresing pomešate pola limuna,par kašika masl.ulja i malo senfa.Meni ovo uz hleb bude glavno jelo.Nekad dodam malo fete.
Ocajna Bri
Ocajna Bri
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od snezana obradovic 5/3/2013, 19:21

Jeste Bri, baš je dijetalno Laughing
Prilično je jako, pa je ostalo i za sutra, samo ću dodati krompir pire.

A prekosutra ću ono što sam mislila sutra da kuvam, sočivo ili leća, ne znam da li volite i da li ste spremale nekad. Ima ukus kao pasulj, samo lepše, a kuva se kraće.
Evo dva recepta, pa ako nekad rešite... Kg sočiva u zdravoj hrani košta 135 dinara. Duplo jeftinije od najjeftinijeg pasulja.

http://skuvajme.com/2012/06/05/socivo-leca-sa-suvim-rebarcima/

http://kuvar.krstarica.com/l/glavna-jela/jela-s-mesom/socivo-na-italijanski-nacin/

Može i bez mesa, isto je ukusno.

Bri, ja kad mesim hleb od nekog drugog brašna, obavezno ga pomešam sa belim, baš iz razloga da mi ne bude gnjecavo i lepljivo. Otprilike 2:1, belo i neko drugo. A semenke sam zaboravila da kupim, a bila danas do zdrave hrane Šta kuvamo danas - Page 7 891287 Mogla bih da umesim prekosutra, imaću ovaj kupovni ječmeni do tada.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Animsaj 6/3/2013, 08:51

drage zasto hleb pravite bez kvasca?
mislim, mozda je glupo pitanje ali cesto vidim i u prodaji, na reklamama...
ja sam pre pravila onaj hleb sto se ne mesi ali stoji ceo dan da fermentise.
meni taj bez kvasca bude kiseo, ne znam zasto. I lepsi je sa kvascem, iako crni, integralni, ne naraste ono bas, bas.
e sad nasiroko odgovor Šta kuvamo danas - Page 7 544942

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od bozana 6/3/2013, 11:15

DANAS 3U1
graska sa mesom i povrcem Smile
bozana
bozana
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 03.08.2009
Godina : 40
Lokacija : Apatin

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Lavita 7/3/2013, 10:51

Pre 20 godine je hleb „TONUS“ po prvi put proizveden u Rusiji. To je hleb bez brašna, napravljen direktno iz integralnog zrna pšenice, dovedenog u stanje klijanja. Osnovni cilj proizvodnje ovakvog hleba je da se maksimalno iskoriste svi nutritijenti iz zrna pšenice.
Patentirana tehnologija proizvodnje hleba bez brašna „Tonus“ omogućava da se sačuvaju svi korisni delovi zrna, uključujući klicu, aleuronski sloj i višeslojne ljušture.
Endosperm, centralni deo zrna koji čini 78-81% mase zrna, sastoji se uglavnom od skroba.
Klica, druga komponenta zrna, graniči se sa endospermom i pojavljuje se prilikom klijanja zrna. Čini 2-3,5% mase zrna i bogata je proteinima, vitaminima i mineralima.
Aleuronski sloj, treća komponenta, čini 14-16% mase zrnai bogata je proteinima, vitaminima B grupe, mineralima i dijetetskim vlaknima.
Višeslojni omotač ili mekinje, koji inače u klasičnoj proizvodnji brašna u mlinovima zaostaje u stočnom brašnu, i baca se stoci, čini 4-6% mase zrna i bogat je dijetetskim vlaknima i mineralima.

U skladu sa „know-how“-om pečenja ovog hleba: zrno je najpre podvrgnuto detaljnom čišćenju, ispiranju velikom količinom vode i potapanju u vodu u trajanju od 15-20h, nakon čega zrno prelazi u fazu klijanja, potom se melje, a dobijena testena masa se postupkom tradicionalne tehnologije prevodi u finalni proizvod- hleb „TONUS“.
Ovaj hleb sadrži mnogo hranljivih vlakana. Upotrebom 250g „TONUS“ hleba na dan u organizam se unosi 40-45g vlakana. Preporučena dnevna količina je 50g vlakana.
Na osnovu naučnih podataka sadržaj hranljivih vlakana u hlebu „TONUS“ je 22%, od čega je 13% rastvorljivih vlakana a 9% nerastvorljivih i to je 20 puta više nego sadržaj hranljivih vlakana u hlebu široke potrošnje.

Upravo se zahvaljujući strukturi i veličini vlakana temeljno čiste površine crevnog trakta, kao i drugih sistema u organizmu.
Krv se takođe prečišćava. Korišćenjem hleba „TONUS“ u ishrani, u kombinaciji sa drugom hranom kaja gotovo uvek sadrži određenu količinu kancerogenih i toksičnih materija, zahvaljujući hranljivim vlaknima „TONUS“-a absorbuju se ove štetne materije i obezbeđuje se održavanje čistoće važnih sistema u organizmu.
Izuzetno važna osobina hranljivih vlakana „TONUS“-a se ogleda u njihovoj absorbujućoj moći, pomoću koje se organizam lakše i brže oslobađa već stvorenih, čak i hroničnih naslaga štetnih materija.

Pored gore navedenog, hranljiva vlakna „TONUS“-a stimulišu i osnažuju peristaltiku creva i skraćuju vreme pročišćavanja crevnog trakta od momenta prijema hrane čak do 7-8 puta. Nakon uzimanja moderne rafinisane hrane ovo vreme iznosi 26-27h pa čak i do 3 dana. Ovako dugo vreme zadržavanja hrane u crevnom traktu uzrokuje veliki broj problema, najpre razvijanje patogene mikroflore koje dovodi do raznovrsnih oboljenja gastro-enteričnog trakta i u najgorem slučaju do kancera.

ISTRAŽIVANJA

Eksperimentalna istraživanja, sprovedena na Institutu za Biofiziku u odeljenju u Sibiru a u sklopu Ruske Akademije Nauka, zasnovana na unosu ne-letalnih doza fenilhidrazina i natrijum- nitrita (izuzetno kancerogene materije) u životinje, dokazano je antitoksično delovanje „TONUS“-a.

Ove životinje su se hranile „TONUS“-om i kao rezultat dokazano je da je „TONUS“ blokirao otrove i kancerogene materije ubrzavajući njihovo izbacivanje iz organizma, pre pokretanja bilo kakvih malignih procesa, ne dozvoljavajući da se te štetne materije absorbuju u krvi.

Velika vrednost hleba „TONUS“ leži u činjenici da svi najvredniji nutritijenti u zrnu oživljavaju u procesu močenja i pripremaju se za klijanje, za rađanje novog života- klice. U ovom hlebu svi morfološki delovi zrna uključujući i klicu, aleuronski sloj, višestruke omotače su sačuvani i neki su u biološki aktivnom stanju. Ove komponente su neophodne za ljudski organizam i sadrže skoro sve potrebne minerale i vitamine.

„TONUS“ obiluje magnezijumom, cinkom, selenom, gvožđem, manganom, bakrom, kobaltom, silicijumom. U hlebu su ovi elementi izbalansirani i u lako usvojivom obliku, zahvaljujući procesu klijanja, u toku kog se stvaraju odgovarajući uslovi za život i ishranu klice.

„TONUS“ je bogat vitaminima grupe B: B1, B2, B3 (RR), B6, B12, folnom kiselinom, pantotenskom kiselinom, inozitolom, vitaminom E.
Biohemijska istraživanja sprovedena na Spoljnom Institutu za industriju za proizvodnju hrane i Državnom naučno-istraživačkom institutu za pekarsku industriju su pokazala da hleb „TONUS“ ima najbolje parametre u okviru biološko vrednih supstanci. (tabela 1)


„TONUS“
- 10-15 februar 1999 godine dobija Najvišu nagradu na internacionalnoj izložbi INTER-EKO u Sofiji, Bugarska
- 3-8 maj 1999 godine dobija zlatnu medalju na Svetskom sajmu u Plovdivu, Bugarska
- 29. septembar – 5 oktobar 2000 godine u Minhenu, Nemačka, na Međunarodnom sajmu pekarstva IBA biva prepoznat kao jedinstven proizvod u svetu, kojem nema ravnog ni sličnog
- 5-9 februar 2001 godine je dobio zlatnu medalju na međunarodnom sajmu „Prodekspo- 2001“, „Prehrambeni proizvodi iz Rusije- 2001“ u Moskvi.
- 13-16 jun 2001 godine dobija zlatnu medalju na internacionalnoj izložbi Ruska hrana
- 2002 godine osvaja zlatnu medalju na međunarodnom takmičenju o Zaštiti životne sredine i bezbednosti proizvoda
- 23-26 maj 2004 godine u Velikoj Britaniji dobija priznanje da je proizvod od Globalnog značaja na „12. Međunarodnom kongresu o žitu i hlebu“
- 10-14 april 2007 godine osvaja zlatnu medalju i prvo mesto na takmičenju u Moskvi, Rusija za namirnicu najbolju u ishrani dece starije iod 3 godine
- 22-27 april 2007 godine takođe u moskvi, Rusija, postaje priznat kao najkorisniji
Hleb „TONUS“ je proglašen među „100 najboljih proizvoda iz Rusije“
Hleb „TONUS“ je upisan u „Knjigu planetarnih rekorda“

Lavita
Lavita
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 21.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Lavita 8/3/2013, 16:21

Smile

Pilav
supa sa domacim rezancima i knedlama
pita sa krompirom
kolac sa visnjama
Lavita
Lavita
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 21.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od snezana obradovic 8/3/2013, 17:46

Danas sam bila prava domaćica! Laughing
Supa,
karadjordjeva šnicla za ukućane (sočivo od juče za mene),
raženi hleb mešen,
jafa kolač.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od milenaph 9/3/2013, 00:11

Danas bila supa i cevapi u sosu od luka i tomatina.. (sama izmislila)..

Sutra cu spanac (sa mlevenim mesom).. ovaj recept nadjoh.. http://www.coolinarika.com/recept/spanac-s-ocima/

Sneskovic, ti castila za svoj praznik..? Laughing Divna si! Šta kuvamo danas - Page 7 447794
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od snezana obradovic 9/3/2013, 15:04

Pileća supa, punjene suve paprike.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Lavita 10/3/2013, 11:01

Kod nas danas

corba bela (tako je ja zovem od povrca i sa pavlakom)
pire krompir
cevapi

desert
palacinke sa eurokremom i plazmom

Smile
Lavita
Lavita
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 21.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od snezana obradovic 10/3/2013, 13:28

Supa, krompir u rerni i roštilj pljeskavice, zelena salata.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od milenaph 10/3/2013, 15:19

Onaj spanac odozgo je odlican, prava bomba gvozdja..! ukusno vrlo..! ja sam stavila manje spanaca, 750g onog u briketima.. i ne preporucujem kombinaciju sa kiselim mlekom (sigurno je dobra), da kalcijum ne spreci resorpciju gvozdja..
Bri, hleb mi se pece, javljam kakav je..

Planirala sam da pravim cudo od cokolade, ali me se zatvorila radnja, pa ce biti sutra..

P.S. Bili smo sinoc na rodjendanu, bilo je mnogo lepih salata, moram da trazim recepte.. kupus, kikiriki, mladi luk, jogurt (otprilike).. pa neke sa prazilukom, sampinjonima, crvenom pecenom paprikom, pavlakom, majonezom.. ma odusevila sam se! trebace mi za nas rodjendan, da promenim nesto.. a stavicu ih i ovde..
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od snezana obradovic 10/3/2013, 15:53

Milena, jel si pirinač stavila već skuvan, ili se ukuvao u toku krčkanja?

Salate obavezno stavi, mada mi ne deluju nimalo dijetalno Šta kuvamo danas - Page 7 544942
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od milenaph 10/3/2013, 17:14

Ukuvao se u krckanju.. stavljala sam beli, integralni bi se morao skuvati ranije.. a brzo se sprema, bas 30-45 minuta..

Salate nisu dijetalne, tj.za svaki dan, nego vise za slavlja.. Laughing

eeeeee, hleb je odlican! Šta kuvamo danas - Page 7 610983
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od snezana obradovic 10/3/2013, 19:46

Koji si hleb pravila?
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od milenaph 10/3/2013, 22:16

Ovaj!!
Ocajna Bri ::
Prvi je hleb bez kvasca,to je za vas što kupujete tonus,ovaj je doduše od brašna.
400 gr brašna(bilo koje integralno,raženo,crno,heljda...samo da nije belo),4 dl tople vode,kašičica soli,kesica praška za pecivo i semenke po izboru(kod mene susam,lan,bundeva-golica i suncokret),sve se zameša varjačom i peče na papiru u kalupu za hleb ili u običnoj tepsiji na 180 stepeni 60-80 minuta.Jako je sit,za prvi put pravite bez kalupa,kao malo deblju lepinju, čisto da ocenite koliko mu treba da se ispeče.U kalupu treba duže.Semenke se dodaju po ukusu kod mene odokativno.Smesa je lepljiva i gnjecava da se ne zabrinete.
Mi ga jedemo 4 dana(mm i ja dva obroka dnevno).

Stavila sam po 200g heljdinog i integralnog brasna.. i i po 50g semenki..
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Lavita 11/3/2013, 14:03

Danas fantastican gulas od juneceg mesa buta sta li vec
makarone cemo uz to posto deca vole

baba je pravila kolac sa kornfleksom deca vole
Lavita
Lavita
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 21.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Animsaj 12/3/2013, 11:39

Danas cu onaj spanac sto je Milena pravila pre neki dan Laughing ali sa blitvom.

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Ocajna Bri 12/3/2013, 13:11

Kupus sa junećim mesom za dva dana,ispao prste da poližeš.

Milena:pravim tako slično sa španatom samo ne idu jaja,super je uz kiselo mleko.

Ocajna Bri
Ocajna Bri
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od bozana 13/3/2013, 08:52

Integralni keksici

250 GR INTEGRALNOG BRASNA
120 GR OVSENIH PAHULJICA(ILI JECMENIH,RAZENIH)
140 GR BRAON SECERA
1/2 KASIKICE SODE BIKARBONE
1/2 KASIKICE PRASKA ZA PECIVO
100 GR GRUBO MLEVENIH ORAHA ILI BADEMA
2 KASIKE NESKVIKA
3 JAJETA
120 ML ULJA
2 KASIKE MEDA
1 VANIL SECER

PRIPREMA:
Pomesati brasno sa ovsenim pahuljicama,braon secerom,praskom za pecivo,
sodom bikarbonom,neskvikom i mlevenim bademima..
Potom ulupati jaja,dodati ulje,med,vanil secer. pa sjedini sa suvim sastojcima.
Vlaznim rukama formirati kuglice,pritisnuti ih dlanovima i redjati u pleh oblozen pek papirom,izmedju ostaviti malo mesta jer keksici narastu prilkom pecenja.
Keksice peci u zagrejanon rerni na 180 oko 15 min.zavisno od rerne.
gotove kolacice ostaviti da se ohlade potom stvatiti u metalnu kutiju,kako bi zadrzali svezinu.po zelji keksice dekorisati cokoladom...
prijatno!

Šta kuvamo danas - Page 7 024lvh


bozana
bozana
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 03.08.2009
Godina : 40
Lokacija : Apatin

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Animsaj 13/3/2013, 08:58

Danas punjene tikvice, juce sam ih skuvala.

ono sa blitvom nije ispalo po receptu ali pssst, malo sam se zanela i zaboravila meso Laughing Pojeli smo ga kao prilog uz meso, i odlicno je! Cak je i mm rekao da mu se BAS svidja. pa cu mozda opet tako poraviti, blitva pirinac i sargarepa... skroz ok.

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

Šta kuvamo danas - Page 7 Empty Re: Šta kuvamo danas

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu