Mame na kafici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posna jela

+3
snezana obradovic
darling
T3
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od milenaph 24/12/2011, 19:03

Sneskovic, kako ti je lep kolaac!! Posna jela - Page 2 677632 Mnoogo je dobar, ja pravim slicno, samo sa puno manje detalja, i dole jije iz ovih delova, vec samo jedan..
A ovaj problem pucanja imam i ja.. Posna jela - Page 2 24602
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od snezana obradovic 24/12/2011, 19:08

Meni je odozdo,na dnu šerpe jedna tanka kao pogača, pa na nju redjam kugle, da bi manje pucao, ali što kaže moja majka, puca na zdravlje, nekad manje nekad više...
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od snezana obradovic 20/12/2012, 12:03

Evo me opet, na ovoj temi samo ja pišem Laughing

Malo slika, malo recepata...

Prvo slavski kolač:

Posna jela - Page 2 Fotografija0093d



Posna jela - Page 2 Fotografija0094z

Posna jela - Page 2 Fotografija0096

Pa žito:
Posna jela - Page 2 Fotografija0085


Predjelo:
Posna jela - Page 2 Fotografija0090q


Punjena francuska vekna

Priprema
Vrijeme pripreme:
30 min
1. Veknu iseći na tri dela, izvaditi sredinu, iseckati je i pomešati sa sledećim filom: 4-5 kiselih krastavčića, 4-5 barene seckane šangarepe, 2 konzerve oceđene tunjevine, umućen margarin, peršun, biber, vegetu.Sve to dobro izmešati i puniti veknu. Svaki komad zaviti u foliju i ostaviti u frižider da se dobro stegne. Seći na režnjeve kao rolat.
Ide ceo margarin.

P.S. Ovo sam skinula sa interneta, ali meni nije imao fil za sva tri dela, nego samo za dva. Doduše, preskočila sam barenu sargarepu, ali opet ne bi imalo. Jedino da sam možda mnogo punila, ali mi je bilo baš super za sečenje. Lepo se stegne.


POSNE PROJICE

Sjediniti sve sastojke,sipati u podmazan pleh i peći u rerni zagrejanoj na 200C.

Možete je posuti susamom ili nakon pečenja premazati posnim majonezom i posuti rendanim posnim sirom.
Sastojci
• 1dlpiva
• 1dlulja
• 1dlkisele vode
• 20 kašikabrašna
• 1prašak za pecivo
• 200gobarenog spanaća
• so

P.S. Ja sam odmah stavila duplu količinu, učinilo mi se da će biti malo. Medjutim, testo je bilo baš gusto, pa sam odokativno dodala još malo piva i još malo kisele vode. I odozgo sam stavila kockice posnog kačkavalja. Ispalo mi je 20 mini projica.


SALATA SA TESTENINOM

Obariti testeninu bez jaja, posnu, pa je pomešati sa oko 300gr posnog majoneza, malo senfa, malo bibera, 2-3 konzerve tunjevine (ko kako voli), može seckani šampinjoni, može seckani krastavčići, masline, kukuruz šećerac. Ja sam stavljala šećerac, masline i tunjevinu.
Odozgo narendati posni kačkavalj.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od Animsaj 20/12/2012, 12:14

Snezo bas ti je lep kolac!!
a sto puca, pa nema veze, to samo iz prodavnice ne puca, meni je lepse kad se vidi da je domacica pravila.

I zito je lepo, mislila sam da je torta Smile
Moji nisu pravili to predjelo posebno, sve na stolu pa izvolte po sestoro najvise u isto vreme jedu pa ko kad dodje.

A posle izneses ribu i prebranac jel?

Moj muz zeli da uzme slavu, to je sveti Jovan, ali to je sve sto zna oko toga. Verujem da ce sve pasti na mene, zato mi se ne zuri, ali se polako raspitujem Smile

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od snezana obradovic 20/12/2012, 12:24

Pa da, posle bio prebranac, pa riba i pite, ali to ne stigoh da slikam, jer sama sklanjam, donosim, postavljam, mm oko pića i ne stigoh...

A onda idu kolači Posna jela - Page 2 134912 Nego čekam da mi se malo dopuni telefon pa da slikam i postavim.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od Moj bukili 20/12/2012, 12:52

I ja se odusevila sa kolacem
a i sa predjelom a sta ti je ono narandzasto kao corba
Moj bukili
Moj bukili
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 03.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od snezana obradovic 20/12/2012, 13:19

Pa to su pihtije od boba, Bukili.
Ajd i ovde da napišem recept:

BOBOVE PIHTIJE

1 kg boba potopiti da stoji u vodi preko noći. Sutradan očistiti mu ljuspu, ostane golo zrno. Pa staviti da se kuva, onako da ogrezne u vodi. I kuvati dok se ne raskuva, znači da počne zrno da se raspada, jedno sat vremena. Ocediti od vode, izmiksati ili propasirati kroz cediljku, dodati oko 0.5 l ulja, uz stalno mešanje, soli po ukusu i dosta belog luka, recimo dve manje glavice ili jednu veću.
Dok je još vruć, razlije se u tanjire, i ostavi da se ohladi. Pre služenja, zagrejati ulje i slatku alevu papriku i preliti preko. Iseći na kocke i služiti.

Evo, našla sam i jedan blog sa receptom i slikama, pa kopiram, skoro identično spremamo.

http://udzakubrasna.blogspot.com/2011/05/bobove-pihtije.html

P.S. Može da se desi da u zrnu ima onih crnih bubica, što napadaju i pasulj, gagrice ih kod nas zovu. To očistiti ako je malo, ako je mnogo baciti zrno. Zato treba pažljivo birati kad kupujete na pijaci, ako ima rupica po njemu, sigurno je pun bubica koje se ne vide.


Poslednji izmenio snezana obradovic dana 21/12/2012, 09:11, izmenjeno ukupno 1 puta
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od snezana obradovic 20/12/2012, 14:08

Posna jela - Page 2 Fotografija0104g



Posna jela - Page 2 Fotografija0105o


Dakle, s leva na desno: MEDENE TABLERONE, JELKICE OD OBLANDE, KINDER OBLANDA, ROZEN TORTA, POSNA TORTA ''LENKA'', BRONHI PRALINE SRCA, PRALINE SA BRUSNICAMA, ŠTANGLICE SA LEŠNIKOM I U KORPICAMA SU ZAVRŠILE NEUSPELE NUGATINE PRALINE.


Poslednji izmenio snezana obradovic dana 20/12/2012, 14:11, izmenjeno ukupno 1 puta
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od milenaph 20/12/2012, 14:11

Jooj, Snezo, ovo nije u redu da radis trudnici..... Posna jela - Page 2 134912 Posna jela - Page 2 134912
Ja bih tako slatko pojela bar po jedan od ovih kolacicaaaaa... Posna jela - Page 2 779283 Posna jela - Page 2 779283 Posna jela - Page 2 779283

Steta sto mi nisi ss ove godine, rekla bih ti da upakujes koji.. hihi
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od snezana obradovic 20/12/2012, 14:13

Da znaš da se kajem što sam požurila sa poklonom Jasnici, da sam sačekala posle slave, mogla sam joj poslati i po koji kolačić, ionako je sve posno i ne kvari se...
Izvini Milenice što ti pravim zazubice Posna jela - Page 2 94370
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od Animsaj 21/12/2012, 10:54

sta je onaj mali kolac na prvoj slici, sto pravis dva?
i ovo ne bi pogodila da nije Buki pitala, bobove pihtije su braon (te jedne koje sam videla), ne znam da li ima vise vrsta boba?

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od snezana obradovic 21/12/2012, 14:22

Animsaj, taj mali kolač se nosi da se od njega pričesti domaćin slave. Znači nosi se veliki kolač, mali kolač, sveća i žito (u maloj činiji, ne ono što se služe gosti!). Pop preseče veliki kolač i zalije ga crnim vinom, preseče mali kolač i isto zalije vinom pa iseče iz njega jednu kocku i da je domaćinu da je pojede, poljubiš ga u ruku, daš mu pare i ide sledeći Laughing Eto tako je bar kod nas...

A bobove pihtije jesu braon boje, više ustvari boje peska, ali moje su crvene jer su prelivene sa zagrejanim uljem i slatkom alevom paprikom.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Posna jela - Page 2 Empty Re: Posna jela

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu