Mame na kafici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

razne djakonije za nasa slavlja!

+4
snezana obradovic
milenaph
T3
bozana
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od tratinchica 22/1/2011, 10:06

wow koji sam ja genije razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 75718 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 75718 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 75718
tratinchica
tratinchica
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 42
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 24/3/2011, 19:25

Milena, evo za tebe, a i za ostale mame koje vole sitne zalogajčiće:

PIKANTNE POGAČICE

300 gr mekog brašna
150 gr margarina
200 gr sitnog sira
150 gr čajne paštete
so, biber, kim, susam, mak
1 jaje - za premazivanje

Umesiti od svih sastojaka glatko testo (sem začina i jajeta) i ostaviti da odstoji na hladnom mestu dva sata. Razvaljati testo debljine 1 cm i raznim kalupima vaditi pogačice (lepše je kad su kalupi manji, pa pogačice budu sitnije), stavljati na pleh, premazati jajetom i posoliti nekim semenkama (kim, susam, mak... ) Pogačice pecite na temperaturi 200-220 C, 15-20 minuta.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od milenaph 24/3/2011, 20:56

Hvala, Sneskovic!! razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 94370 Super zvuci! Probam obavezno, cim pre!

E, ajd' da ja ubacim nesto.. Davno obecah, ali ne stigoh..

ROLAT PITA

1kg kora podeliti na 4 dela za 4 rolata..
Fil: 1kg sitnog sira, 6 jaja, 1 prasak za pecivo, malo mleka i malo jogurta, soli, ulja.. (treba da bude retkasto, da se lako razmazuje)..

Slagati prvo 2 kore, onda se svaka maze filom, cela povrsina.. Urola se. Zavije u alu foliju i zamrzne.
Polusmrznuto se sece, na debljinu oko 1cm.. Redjati u podmazan pleh.. Premazati jajetom, posuti susamom, i staviti po komadic margarina na svako parce..

Eto! Prijatno!!

P.S Jasno je da je ovo ogromna kolicina.. Ja to napravim, drzim u zamrzivacu, i kad mi se neko iznenada najavi samo izvadim rolat..

Mnoogo je ukusnoo! Svi ga obozavaju! Sliku postavljam kad budem pravila sledeci put!

Evo, stigle slike.. razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1124519947D30 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1124748825D30

Varijanta i sa spanacem u smesi. razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1161919300D32


Poslednji put izmenio milenaph dana 21/8/2011, 23:23, izmenio ukupno 3 puta
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od milenaph 26/3/2011, 13:26

Evo Sneskovicevih malih, slatkih, pikantnih pogacica!! Super su! I brzo se prave (ako izuzmemo onih 2 sata sto treba da odstoje, ja sam cekala malo manje, bili smo gladni.. Laughing )..

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1072430273D31 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1072402251D32
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 26/3/2011, 18:56

Bravo Milena razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 540895 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 540895 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 540895
Baš takve i treba da ispadnu!!!

P R I J A T N OOOOOOOO.............
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od Mama3 29/3/2011, 19:53

Pozdrav za Snezanu,pogacice su ekstra.Hvala puno.
Mama3
Mama3
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 18.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od Animsaj 30/3/2011, 07:42

Od mene plus Smile
Stvarno su super!

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 31/3/2011, 00:30

Baš mi je drago da su vam se Pikantne pogačice dopale, a evo još jednog recepta, Slana torta je u pitanju, a sliku ću staviti od nedelje, jer planiram da je pravim za Djordjev rodjendan.

SLANA TORTA

Za koricu:
4 jaja
1 čaša jogurta
1 kafena šoljica ulja
1 prašak za pecivo
1-2 šake seckanog spanaća (nije obavezno, ali je poželjno)
2 veće narendane šargarepe
1 kašičica soli
12 kašika brašna.

Umutiti sve sastojke i peći u pleh obložen peki papirom. Ja obično pečem u tepsiju br. 28, pa ispadne baš kao torta. Celu je iznesem na sto, isečem na parčiće pa uzima ko hoće. A možete je peći i u pravougaonom plehu, pa sečete po dužini da dobijete dve korice.
Elem, ako pečete okruglu tortu, koricu isečete poprečno na pola, da dobijete dve korice.
Hladnu filovati: korica-krem sir-seckana šunka-majonez- rendana kuvana jaja- druga korica-pavlaka-rendani kačkavalj.
Redosled mazalica možete menjati po želji, možete nešto i izbaciti što ne volite, možete koricu i da ne sečete na pola, nego da sve ide fil preko fila, znači, sve je proizvoljno.
Što se mera tiče, ide 150-200gr majoneza, oko 100 gr krem sira, oko 150-200 gr šunke, 1 pavlaka, parče kačkavalja, 2-3 kuvana jaja.

Sliku dodajem od nedelje...
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 31/3/2011, 00:34

Inače, Milena, pravim ja nešto slično ovoj tvojoj Rolat piti, isti je postupak, samo sečem malo deblje parčiće, pa ispadnu kao ružice.
I stvarno je pita ekstra, em je dekorativna, em je ukusna, prste da poližeš!!!
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od shvrchko 31/3/2011, 09:22

Evo prebacujem moju slanu tortu ovde

SLANA TORTA

PIŠKOTA OSNOVNA SMESA: 4 jaja umutiti sa 1 kafenom kašičicom soli, 2dcl jogurta, 6 supenih kašika brašna i 1 praškom za pecivo. Peći 3 piškote na 200 stepeni oko 8 min.
1. PIŠKOTA: OSNOVNA SMESA
2. PIŠKOTA: OSNOVNA SMESA + 3-4 SUPENE KAŠIKE AJVARA
3. PIŠKOTA: OSNOVNA SMESA + 200-250G SKUVANOG I ISECKANOG SPANAĆA

FIL: 500g mladog sira, 1 pavlaka, 200g majoneza, 250g seckane šunke ( sve pomešati i mazati kore). Tortu premazati pavlakom ili majonezom ili mešavinom ta dva i ukrasiti ribanim šajtom(tj. naribati šajt direktno), ukrasiti krastavcima, paradajzom, maslinama itd. po želji.

I pošto mi je bllo žao da ne vidite kako izgleda ja sam ju juče napravila, samo za vas ( a i zato što mi se jede razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 544942 )
Evo presek
razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1014830838D30

Evo cela
razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1022032445D32
shvrchko
shvrchko
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 25.08.2009
Godina : 49
Lokacija : Subotica

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od milenaph 7/4/2011, 21:54

snezana obradovic ::

BELI ROLAT

8 belanca
2 kašike mlevenog maka
2 kašike brašna
1/2 praška za pecivo.
Umutiti, staviti peki papir u duguljasti pleh i peći, ali ne dugo da se ne osuši. Kad je pečeno, izvaditi na krpu, pa umotati u rolat sa krpom, i ostaviti da se prohladi.
Za to vreme umutiti fil.
FIL: 250 gr sitnog sira i 1 pavlaka, umutiti pa dodati oko 200 gr seckane šunke. Odmotati rolat, namazati i odozgo ukrasiti po želji, a ne mora ništa ni da se maže.

Evo ga, Sneskovicev rolat.. Malkice modifikovan, samo sam malo pojacala mak i brasno, i dodala so..
I u jedan deo fila dodala ajvar, zbog boje.. razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 544942

Super je!! Ukusan! Dekorativan! I mnoogo se brzo pravi, 20 minuta ukupno, sa sve grejanjem rerne i pranjem sudova.. (pece se 5-7 minuta, na 180-200 stepeni).. Pravi za predjelo! razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 610983

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy1145357753D32
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 7/4/2011, 23:24

Milena, domaćice, svaka čast razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 802178 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 134912 razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 540895
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 13/4/2011, 14:14

Evo, malo recepta za piteeeeee....

ROLAT PITA SA SIROM (MOŽE I SPANAĆEM, MESOM)

Napraviti fil od:
3 jaja
1 čaša od jogurta brašno
1 čaša od jogurta kiselog mleka
1 čaša od jogurta zejtina
1 prašak za pecivo

Podeliti 500 gr kora na 4 gomile, pa svaku oblikovati u rolat na sledeći način:
svaku koru premazati gornjim filom (bez fajtanja zejtinom), a samo na zadnju koru, onako po dužini, na ivici od koje krećete da motate stavite fil od sira i jaja ili bilo čega drugog šta vam se svidja (tako da kad se iseče parče, fil bude onako na gomili u sredini, ne znam da li me razumete). Urolati u rolat i ne stezati mnogo jer naraste pri pečenju, pa da ne bi pucao.
Ako ostane malo od gornjeg fila, premazati sva četiri rolata odozgo pre pečenja.
Treba vam znači oko 3-4 jaja i 300-400 gr sira.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 13/4/2011, 14:25

KOBAJAGI PITA SA SUKANIM KORAMA

Zamesiti testo malo gušće nego za palačinke od sledećih sastojaka:
1,5 dcl zejtina
2 čaše vode
kvasac veličine kocke šećera
malo soli i šećera
brašno po potrebi da se postigne željena gustina.

Posebno umutiti: 400 gr sira sa 3 jaja.

Potrebno je 500 gr kora, a pita se redja u tepsiju br. 32 ili još bolje 34, ako imate, ako ne, onda pravite na dvaput, jer dosta naraste. (Torte se, recimo peku u br.28).

POSTUPAK: Staviti jednu koru, premazati sa malo gornjeg testa sa kvascem (otprilike 2 kašike), preko nje staviti drugu koru pa i nju premazati sa kvasnim testom i staviti malo fila od sira. Zamotati u rolat i redjati u tepsiju sve u krug, kao kol pitu. Tako ponavljati postupak dok ne utrošite kore i ostali materijal.
MORA SE VODITI RAČUNA DA NA KRAJU OSTANE KVASNOG FILA TOLIKO DA SE PREMAŽU-PRELIJU SVE ROLNE ODOZGO PRE PEČENJA!
Pita se stavlja u hladnu rernu pa se onda uključi, da bi postepeno narastala.

Bude original kao da ste razvlačile kore oklagijom...
I nije mnogo komplikovana, samo možda tako deluje na prvi pogled.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 13/4/2011, 14:31

PICA ROLAT

500 gr kora za pitu
250 gr šunkarice
400 gr seckanih mariniranih šampinjona
250 gr kačkavalja
1 pavlaka
200 gr kečapa
2 jaja
origano, ulje

Umutiti jaja, dodati pavlaku.
Šunkaricu iseckati na kockice.
Kačkavalj narendati.

Podeliti kore na 3 gomile pa od svake praviti rolat na sledeći način:
prvu koru premažemo kečapom, na drugu stavimo rendan kačkavalj, na treću šunkaricu, na četvrtu šampinjone, na sledeću namažemo fila od jaja i pavlake. Fajtati uljem svaku koru, po malo.
Sva tri rolata odozgo premazati ostatkom fila od jaja i pavlake. Origano soliti koliko hoćete. Možete nešto i izbaciti, ako ne volite, ili dodati, po želji.
Lepše je ako pre pečenja rolat prenoći na hladnom, ali i ne mora.
Peći na 200 C, oko 30 minuta.
Seći na parčiće i služiti toplo.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 23/4/2011, 00:07

EXTRA BRZI SLANI ŠTAPIĆI

2 jaja
200 gr masti
oko 400 gr brašna
12 kašika mleka
1 kašičica soli
1 prašak za pecivo

Od dva žumanca i jednog belanceta (drugo belance ostaviti za premazivanje odozgo) i ostalih sastojaka zamesiti testo srednje tvrdoće, razvući koru i radlom seći štapiće na dužinu i širinu kako vi želite. Kad isečete, premažete onim umućenim belancem, posolite neke semenke (susam, kim, mak) odozgo i redjate u pleh da se peku.
Ispadne dva pleha, peći na 200 C dok ne porumene.
Super idu uz pivce razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 90907

P.S. Umesto masti može se staviti i margarin, ili pola- pola margarin i mast. Od masti se više rone, a od margarina budu tvrdji. Pa, po želji i ukusu!
Prave se isto tako brzo kao Brinetine kiflice.
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od milenaph 15/4/2013, 23:09

Ovo sam probala mada bez oraha..

* http://www.coolinarika.com/recept/hrskavi-zalogajcici-sa-fetom-i-ruzmarinom/

Pravila sam duplu dozu, previse je.. aromaticno je jako, mozda neko ne voli.. ja sam vise rastanjila, pa mi je od jedne doze ispalo oko 24 komada (a ne 13 kao dami koja je postavila recept)..

milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od milenaph 15/4/2013, 23:19

Pihtije sa piletinom i sampinjonima

Skuvati na laganoj vatri (oko 1h) u 1l vode belo meso, malo sargarepe, celera, glavicu crnog luka, lovorov list, so i biber..
Na malo maslinovog ulja proprziti 2 cena belog luka, 200 g sampinjona i 150g sunke..

4-5 kesica zelatina potopiti u hladnu vodu, da nabubri..

Procediti supu (toplu), dodati 1 dcl roze vina, seckani persun i nabubreli zelatin..

Staviti u kuglof (ili vec neki kalup) malo gornje smese, pa staviti u frizider da se stegne, pa staviti seckano belo meso, pa opet smesu, i u frizider, pa dinstane sampinjone i sunku, pa opet tecnost, i tako dok ne potrosite sve sastojke.. Sluziti sutradan..

milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od Animsaj 16/4/2013, 10:20

ih, ekstra su ti bile ove pihtije!! nego bas si se zezala sa kuvanjem, svaka cast, sto si stvari spremila razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 906350

meni su se mnogo dopali ovi kolacici iz gornjeg recepta. nisu tako jaki kao sto ti se cini. mozda su prosli nezapazeno zbog svog finog i neznog ukusa, a bilo je puno hrane pa nisu uspeli da dominiraju, ne znam. Mislim da cu ih praviti.

Animsaj
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 11.08.2009
Godina : 50
Lokacija : Belgrado

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od milenaph 9/1/2014, 15:46

Odlicna slana torta!! Probala sam je, i opet cu je praviti!!

http://www.coolinarika.com/recept/slana-torta-ruska-salata/

Evo umotano kao rolat, samo sa polovinom fila..

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy4063217856B81razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy4063355193B81


Poslednji izmenio milenaph dana 24/1/2014, 13:35, izmenjeno ukupno 1 puta
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od snezana obradovic 10/1/2014, 15:49

Pravila si jednu šarenu ili tri posebne kore? Ovako deluje baš interesantno, eto mi ideje za Lukin rodjendan!
snezana obradovic
snezana obradovic
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 02.08.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od milenaph 10/1/2014, 17:23

Pravila sam 1,5 dozu, u pleh 32x42. Jednu sarenu koru. (Bas je retka smesa, da se ne iznenadis, ali super je kora, vrlo ukusna).  Posle podelila na 3 dela I filovala.

Fil je jako ukusan, papriku nisam stavila, vlasac nisam, luk nisam, a beli luk sam stavila u prahu.

Ne bi bila losa varijanta ni da se urola u rolat.. razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Glitterfy4063513990B81
milenaph
milenaph
najkul mama :)
najkul mama :)

Datum upisa : 04.08.2009
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

razne djakonije za nasa slavlja! - Page 2 Empty Re: razne djakonije za nasa slavlja!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu